^Zpět na hlavní stránku

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ahoj,

předpokládáme, že většiná z Vás má informací dostatek, přesto pro jistotu:

- na přípravě tábora se neustále pracuje a pokud to situace umožní, tak tábor BOREČOV 2020 bude

- pokud by ale nastala situace, že nebude možné jeho uspořádání, nebojte se, uhrazené platby Vám v tom případě vrátíme v plné výši

- předpokládáme, že nejpozději v květnu dají státní instituce jasno, co bude  s tábory obecně, podle toho předáme informaci i vám

 

hodně zdraví a psychických sil přeje za pořadatele Karel

 

 

Vážení přátele našeho dětského tábora,

 

máme zde přelom roku a to je čas, kdy již tradičně začínáme s přípravou nového ročníku „Borečáku“. Termín pro další tábor je již znám a bude to od 26.července - 2. srpna 2020.
Takže termín známe, ale jak se říká „změna je život“ a toto platí i pro nás.

 

Máme za sebou deset ročníků našeho tábora v téměř neměnném složení vedoucích, což je skoro neuvěřitelné, ale zároveň je jasné, že na hlavní organizátory to je takový zápřah, který nelze dělat donekonečna. Zároveň je skvělé, že za dlouhé roky práce s tábory máme lidi, kteří mají dostatek zkušeností s pořádáním a věřím, že dokáží končící nahradit.

 

Na tomto místě je proto potřeba velkého poděkování pro Libora Václavíka, Petru Kafkovou a Michala Krupku, kteří se rozhodli si po deseti letech táborové práce trochu odpočinout a mít také léto jednou spojené s vlastní dovolenou. Nebyla to informace jako „blesk z čistého nebe“, diskutovali jsme o tomto delší dobu a proto to není věc, na kterou bychom nebyli připraveni.
Dovoluji si i za sebe ještě jednou Liborovi, Petře a Michalovi poděkovat za velké množství práce pro „Borečák“ , ale i za výchovu svých nástupců. Věřím, že až oddechnou a naberou novou energii zase je v budoucnu při táboře potkáme, je jedno v jaké roli.

Každopádně pro „Borečák 2020“ budu hlavní kontaktní osobou já a zároveň budu i osobou, která bude garantovat zachování tábora v takové podobě, aby se opakovalo to co každý rok – nadšení dětí po návratu z něj a spokojenost i Vás rodičů. Protože většina dalších vedoucích zůstává stejná věřím, že to společně zvládneme a ačkoliv mě práce přibude výsledkem bude opět pěkný   a zábavný tábor na který se bude opět celý rok vzpomínat.

 

V průběhu ledna oslovíme návštěvníky našich táborů s přihláškou na rok 2020 a až následně podle zájmu budeme oslovovat další zájemce, kapacita je tradičně omezená a chceme ji nejprve nabídnout pravidelným účastníkům.

                                                                         Karel Čermák ml, hlavní organizátor tábora, 603 998 743

 

SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Bozkov v roce 2019 uskutečnil tři projekty, které obdržely podporu od Libereckého kraje.

 

V rámci Dotačního fondu Libereckého kraje,  č. 1.2 – Podpora Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Libereckého kraje, jsme obdrželi finnční podporu na následující projekty:

 

1 - Dětská soutěž O dráčka Soptíka Bozkov 2019

 

2 - Zajištění celoroční činnosti mládeže SDH Bozkov

 

3  -Letní tábor SDH Bozkov - Borečov 2019

 

Za udělenou podporu srdečně děkujeme

 

 

Tábořiště  Borečov leží blízko břehu Borečovského rybníka, v atraktivní lokalitě romantického lesního údolí mezi obcemi Ujkovice a Rabakov, asi 10 km jižně od Dolního Bousova. Příroda tu nabízí lesy vhodné k výletům i hrá. Máme dostatečné prostory pro zajištění zajímavého programu při špatném počasí (velká jídelna, armádní stan, krytá venkovní jídelna ), stravování je zajištěno 5x denně v hlavní budově tábora. Dále jsou zajištěné umývárky, sprcha a táborová marodka.

Pro koupání využíváme blízký rybník s písčitou pláží, nezbytným doplňkem areálu tábora je také hřiště, ohniště a pingpongové stoly. Samozřejmostí je neustály zdravotnický dohled.

Děti jsou ubytovány ve dvoulůžkových stanech s podsadou. Oddíly dělíme na skupiny, z nichž každá má svého vedoucího a praktikanta. Oddíly jsou smíšené (kluci a holky dohromady). Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí. Pečlivě připravený program probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích.

Emailová adresa pro případný vzkaz dětem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Adresa pro písemné vzkazy dětem:    Tábor Ujkovice Borečov
                                                              Hasiči Bozkov
                                                              Ujkovice č.p. 67
                                                              294 04 Dolní Bousov